Chindia a smuls un punct de la lider după o revenire spectaculoasă

chindia

Chindia Târgovişte a reuşit să plece cu un punct de pe terenul liderului seriei FC Baia Mare, după ce a revenit spectaculos de la scorul de 0-2. Păcurar a deschis scorul pentru băimăreni în minutul 15, din penalty, iar Arnăutu l-a majorat în minutul 41. Târgoviştenii au reuşit însă să revină în repriza a doua, atunci când Cherchez (53) şi Neniţă (76) au marcat golurile care au adus un punct important pentru formaţia antrenată de Nicu Croitoru. Chindia ocupă în acest moment locul 10 în clasamentul seriei a doua a ligii secunde.

FC Baia Mare: Ormenişan – Străuţ, Hodor, Ilie, Lupu – Ignea, Leonte – Păcurar, Sîrbu (53 Ster), Balaure – Arnăutu. Antrenor: Dorin Toma.

Chindia: Meilă – Pătru, Vătavu, Ispas, C. Dinu – Cruceru (65 Stoica), Voinea (46 Vasile), Anton, Neniţă – Popa, Cherchez. Antrenor: Nicu Croitoru.